14-годишният Страхил Красимиров спечели специалната награда в конкурса за любителска снимка “Господи, колко си хубава!”. Конкурсът е организиран от Общински младежки дом – Монтана и събра близо 70 фотоси. “Есенна мадона” е нарекъл младият автор своята творба.
Росица Недялкова от София бе класирана на първо място. Втората награда бе присъдена на Сияна Ангелова, а на трета позиция остана снимката на 16-годишната Габриела Димитрова от Русе. Пощрителната награда отива при Даниел Драгомиров, реши журито.
Освен художественото ниво, идейният замисъл и адекватна интерпретация на темата, журито взе предвид и техническото качество. Фотографът Цветан Цветков – ръководител на фотоклуб “Обектив” към Младежкия дом, оглави журито, оценявало снимките, получени на електронния адрес на институцията.
Заедно с него творческите им достойнства анализираха и живописецът Николай Пенков – председател на Представителството на Съюза на българските художници в Монтана, и професионалният фотограф Саветка Димитрова – управител на фирма “Съни колор“. Освен наградените 5 фотографии, журито избра още 19 снимки, които заедно с отличените ще бъдат аранжирани във фотоизложба. Авторите им ще получат насърчителни награди – грамоти.
Изложбата с 24-те най-сполучливи снимки от конкурса, посветен на 8-ми март, ще бъде открита ден след празника - на 9 март в 13,00 ч. във фоайето на Младежкия дом.