В Целодневна детска градина "Звънче" в Берковица вече е монтирана новата инсталация за преминаване на газово отопление. Инвестицията е част от спечеления от общината проект към Министерството на финансите за ограничаване на структурния дефицит.
С получените 250 000 лв. по проекта са предприети мерки за трайно намаляване на разходите за електро енергия. Като дейности освен ремонта на детска градина "Звънче" са включени монтиране на система за радиоуправление на уличното осветление, закупуване на 400 енергоспестяващи улични осветителни тела, преустройство на парните инсталациии и преминаване на газово отопление на детска градина „Пролетна дъга” и детската ясла, а също така и за съфинансиране на проекти.
В понеделник ще бъде направена 72 часовата проба на новата инсталация, след което тя ще бъде пусната окончателно.