ЧЕЗ улеснява своите клиенти
ЧЕЗ улеснява своите клиенти / netinfo

44 хиляди  клиенти на ЧЕЗ са променили своите равните месечни вноски от януари до март тази година, съобщават от компанията. С цел улеснение на клиентите си във връзка с тримесечното отчитане на електромерите, от началото на годината ЧЕЗ разшири възможните канали за деклариране на размера на междинните плащания за електроенергия. Това вече може да се прави не само в Центровете за обслужване на клиенти, но и по пощата, факс, телефон или Интернет.

За допълнително улеснение на своите клиенти от началото на тримесечното отчитане дружеството прекъсва за неплатена електроенергия едва след отчитане на консумацията. Също така, компанията взе допълнителни мерки, за да осигури по-голяма надеждност при разпространението на изравнителни фактури.  ЧЕЗ се надява, че това ще бъде взето предвид от Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) и тя ще уважи внесеното в комисията заявление за промяна на решението за връщане към едномесечно отчитане на електромерите.