Честваме 131 години от освобождението на България
Честваме 131 години от освобождението на България / netinfo

Националният празник на България бе отбелязан днес на площад "Христо Ботев" във Враца. Официалното честване започна с тържествен ритуал по издигане на националния флаг от представителни роти на врачанското военно поделение. На церемонията присъстваха представители на общинската и областната администрации, депутати и десетки граждани. Траянополският епископ Киприян отслужи литургия и благослови присъстващите. Реч произнесе кметът на Община Враца инж.Тотю Младенов. Церемонията приключи с поднасяне на венци пред паметника на Христо Ботев и тържествен марш на военослужещите.