Расте броят на водачите нарушаващи правилата за движение по пътищата, това заяви за Дарик говорителя на ОДП-Враца Красимир Василев. При специализирана полицейска операция във врачанско през последното денонощие са проверени са 272 автомобила, като констатираните нарушения са 187.
Акцията е проведена само за 3 часа в светлата част на денонощието за времето от 13.00 до 16.00ч. във Враца. Санкционираните с акт са 79, с фиш-81, от които 20 за неползване на колани. Още 18 са глобени за управление с превишена скорост, 19 за нередовни документи, а технически неизправните автомобили били 11. Полицаите са заловили и санкционирали двама неправоспособни водачи, за шофиране без включени светлини са глобени 79, и за други нарушения още 38.