Юношите на Локомотив-96 първи в България на канадска борба, мъжете втори
Юношите на Локомотив-96 първи в България на канадска борба, мъжете втори / Дарик нюз

Осем златни, десет сребърни и шест бронзови отличия спечелиха състезателите по канадска борба от „Локомотив- 96" от Държавното първенство в Козлодуй. Шампионатът в зала „Христо Ботев" бе за юноши, мъже, жени, ветерани и хора с увреждания и събра над 300 състезатели.

Горнооряховци станаха отборни първенци при юношите със 75 точки, а при мъжете са втори, отстъпвайки само на „Армспорт" (Благоевград).

Стоян Големанов за поредна година дублира титлата си с лява и дясна ръка в категория до 90 килограма. Във финала на лява ръка той се наложи над Стефан Тодоров „Адреналин", а с дясна надви Иван Младенов „АЕЦ Козлодуй".

При хората с увреждания Марин Пейчев очаквано спечели надпреварите и на двете ръце в своята категория до 80 кг. И в двата финала той победи Ваньо Биячев от „Вихър" (Варна). Малко не достигна на Пейчев да спечели четири златни медала от едно първенство, след като участва и във финалите при ветераните в абсолютна категория срещу Йордан Стаматов „Армспорт" (Благоевград). Двамата си размениха по една победа, като Пейчев стана шампион с лява ръка и е втори с дясна ръка.

В името на отборно класиране Цветан Гашевски  се пусна до 75 кг., като завоюва две сребърни отличия, губейки от Калоян Тумбев „Адреналин" с лява ръка и от Виктор Балабанов „АЕЦ Козлодуй" с дясна.

Пламен Димитров се пребори за сребро с лява ръка, след загуба от световният шампион Стефан Ленгаров „Витоша" и бронз с дясна при мъжете  до 80 кг. Вицешампион при мъжете до 55 кг с лява ръка стана Станислав Роглев, който падна на финала от Милчо Янков „АЕЦ Козлодуй".

С две трети места в до 60 кг. приключи шампионата Мартин Кирилов.

Двама горнооряховци Петър Иванов и Ганелин Стоянов стигнаха до спора за златото при юношите в категория до 80 кг. С лява ръка триумфира Иванов, с дясна Стоянов. Друг възпитаник на Цецо Гашевски- Георги Георгиев игра в два финала до 60 кг, където отстъпи на Любомир Тихомиров „Гладиатор" (Разград) и трябваше да се задоволи със сребърни отличия. С два бронзови медала в същата категория се окичи друг горнооряховски юноша Яшар Николаев. Своя принос за първото място в отборното при юношите даде и Димитър Димитров, който взе бронз на лява ръка в категория над 80 кг.

При жените Мария Раева спечели злато и сребро до 60 кг. С лява ръка горнооряховката би на финала Димитрина Димитрова „Херкулес" (Тутракан), а с дясна ръка отстъпи на най- титулуваната българка в канадската борба Вероника Бонкова от „Армспорт клуб" (Банско).

Един сребърен и два бронзови медала за великотърновския „Етър-  87" взеха Тодор Бонев и Мартин Георгиев. Във финала на лява ръка до 70 кг Бонев падна от европейския шампион Христо Делиджаков от „Витоша Армрестлинг". Съотборникът му Мартин Георгиев е втори на лява ръка в категория до 110 кг, след загуба от Марин Пантелеев от „Витоша Армрестлинг", а с дясна ръка е трети.