Виолетовите направиха реми с лидера в Б група
Виолетовите направиха реми с лидера в Б група / Дарик нюз, архив

Равенство 0:0 като гост на есенния лидер в „Б” група „Марек” записа отборът на „Етър ВТ” по- рано днес. Срещата се игра на стадиона в Бобошево, където температурата бе плюс 6 градуса и нямаше сняг.

Мачът бе двуостър и много интересен. Още в 5-ата минута етърци можеха да поведат. След едно остро центриране вратарят на „Марек” изпусна топката и тя отиде попадна в Борис Бисеров, който стреля, но стражът с втори плонж успя да спаси. Удар малко по-късно отправи и Николаев, а домакините също атакуваха опасно. Първо нападател на „Марек” излезе сам срещу Венци Димитров, който спаси, а после се намеси и при изстрел от 25 метра вадейки топката изпод гредата. Преди тези две положения пък след грешка на Мариян Иванов отново играч на дупничани остана очи в очи с вратаря, но стреля до гредата.

За етърци хубав пробив по фланга направи Мехмед Мустафов и стреля диагонално, но стражът на домакините улови.

В 48- ата минута Цветелин Борисов видя неразчетено излизане на вратаря на домакините и стреля с глава, но топката удари страничния стълб. При нова „виолетова” атака Борисов центрира към Байдаков, който би с глава леко и не затрудни стражът на “Марек”.

В средата на втората част два пропуска за втородивизионния тим направи Окечукво. Първо Венци Димитров спаси удара му, а при следващия пробив нигериецът стреля до гредата.

Последното чисто положение в мача бе за гостите. Байдаков надбяга персоналния си пазач и центрира пред вратата към Николай Иванов, на когото сантиметри не достигнаха да изпрати топката в мрежата.

„Етър ВТ”: Венци Димитров, Благовест Ангелов, Мариян Иванов, Борис Бисеров, Мартин Николов, Тодор Чирпанов, Цветелин Борисов, Николай Николаев (55 Пламен Пенев), Димитър Байдаков, Мариян Блажев (46 Илко Трифонов), Мехмед Мустафов (70 Николай Иванов).