Свищовските футболни ветерани паднаха в първия полуфинал от първенството
Свищовските футболни ветерани паднаха в първия полуфинал от първенството / netinfo
Загуба в първия полуфинал от футболния шампионат за ветерани претърпя отборът на “Академик”. Свищовлии паднаха като домакини от ветераните на “Черно море” с 3:1. Гостите имаха малшансът да си отбележат автогол още в началните минути на срещата, чрез Димчо Радев, но след това стигнаха до пълен обрат. Екснационалът Илиян Илиев изравни с далечен удар, а наскоро приключилия с бенефис кариерата си Валентин Станчев добави още две попадения. За 2:1 след самостоятелен пробив, а за 3:1 от дузпа. Наказателен удар получиха право да изпълнят и свищовлии, но Евгени Маринов не успя да го реализира. В последната минута Ангел Ангелов улучи гредата на бранената от черноморци врата. За реваншът във Варна в четвъртък “Академик” ще пътува в пълен състав, независимо от загубата и намалените шансове за финал, обяви треньорът на свищовските ветерани Анатоли Дончев. Той и организаторът на отбора Нешко Маринов благодариха на Георги Манзаров и Милен Кръстев, осигурили средства за участие в първенството.