Стрелците се вихриха на зимния турнир по футбол във В. Търново
Стрелците се вихриха на зимния турнир по футбол във В. Търново / Sofia Photo Agency, архив

Третата вечер от зимния турнир по футбол в ДКС „В. Левски" бе още по- разултатна в сравнение с втората, в която паднаха 20 гола. Снощи стрелците се развихриха и забиха общо 24 попадения, като в два от мачовете паднаха по осем.

Най- малко голове бяха отбелязани в срещата „Ветеран турист"- „Лайтс", приключила 0:2. Още във 2- ата минута „ветераните" спечелиха дузпа, след като вратарят Станимир Палев събори откъснал се нападател. Светослав Велчев обаче изпрати топката в аут. В 14- ата минута след удар на Димитър Кушев от „Лайтс" топката срещна гредата. Четири по- късно Владимир Атанасов шутира в долния десен ъгъл и 0:1 за миналогодишните победители в турнира, в чийто състав са предимно бивши етърци. Малко след началото на втората част Мариян Генов получи бърз пас от Стефан Ангелов и от движение удвои.

„Тремол", за който играят познати в региона имена, като Петър Рачев, Николай Боянов- Мечката и Иван Киряков, не даде никакви шансове на „Облак" и го разпръсна с 6:2. Светослав Костадинов откри в 6- ата минута с удар от малък ъгъл, а после Иван Стефанов бе точен със силен шут. В 15-ата минута Светослав Лазаров от въздуха намали на 2:1, но после се развихри Иван Киряков. Три минути преди почивката той се разписа с удар от 6- 7 метра, а в началото на втората част излезе сам срещу вратаря, финтира го и покачи на 4:1. Петия гол заби Николай Митев от границата на пеналта, а веднага след това Светослав Костадинов открадна топката, напредна и под плонжа на вратаря вкара за 6:1. За 6:2 се разписа Евтимов, след като засече топката от воле.

„Водстрой" и „Ветеран- 99" продължиха головата серия от втория мач и също приключиха при 6:2. Иван Златков, Ивайло Иванов и Любомир Борисов доведоха нещата до 3:0, а Даниел Славчев след рикошет намали на 3:1 на празна врата.

Втората част се разви по идентичен начин. Любомир Борисов, Ивайло Иванов и Деян Дончев вкараха за „Водстрой", а „Ветеран- 99" върна един гол отново чрез Даниел Славчев.

„Севастократор" поведе в класирането в група „Г" след 5:1 срещу „Лайтс-експорт". Отличи се Енвер Силистралиев, който наниза три гола и стана вторият футболист с хеттрик в турнира. Борислав Петков добави две попадения за тима си. Хубав гол за победените вкара Стилиян Иванов, който в 18-ата минута получи топката с гръб към вратата, повдигна я и със завъртане я укроти в мрежата.

Тази вечер са мачовете: 17 ч. „Скорпион инвест"- „Федерка", 18 ч. „Банка ДСК"- „Спарта", 19 ч. „Свинските крачета"- „Амфора" и 20 ч. „Владислав"- „Деник лифт".