Пътни полицаи и мотористи в обща кампания за безопасност и на две колела
Пътни полицаи и мотористи в обща кампания за безопасност и на две колела / Дарик нюз
Пътни полицаи и мотористи в обща кампания за базопасност и на две колела
62906
Пътни полицаи и мотористи в обща кампания за базопасност и на две колела
Пътни полицаи и мотористи в обща кампания за базопасност и на две колела
Пътни полицаи и мотористи в обща кампания за базопасност и на две колела
  • Пътни полицаи и мотористи в обща кампания за базопасност и на две колела
  • Пътни полицаи и мотористи в обща кампания за базопасност и на две колела
  • Пътни полицаи и мотористи в обща кампания за базопасност и на две колела

„Безопасност и на две колела" е мотото на кампанията, която ще проведат от март до октомври служители на „Пътна полиция" в цялата страна. Инициативата е насочена към ограничаване на предпоставките за тежки пътно-транспортни произшествия през активния мотосезон.

По време на кампанията ще бъдат провеждани специализирани полицейски операции към рисковите групи - мотоциклетисти, мотопедисти, водачи на АТВ, неправоспособни водачи, както и към използването на технически неизправни возила, съобщи главен инспектор Николай Иванов- началник сектор „Пътна полиция" в ОД на МВР. По думите му съвместно с представители на местните мото-клубове ще бъде организирано обучение за младите и неопитни любители на моторите.

„Самият аз съм карал дълго време мотор и знам какви са усещанията, но трябва да се спазват правилата за безопасност на движението. Основната причина за ПТП- ата е несъобразената скорост, при която е трудно да се овладее мотора на мокър път или при разминаване с тежка машина", каза Николай Иванов.

Чуйте го в първия звуков файл.

1 325 са катастрофите с мотоциклетисти и мотопедисти в страната за миналата година, сочи статистиката на „Пътна полиция". Двайсет са пътните произшествия с мотористи в нашата област. Ранени са 8 граждани, загинали няма, информира старши инспектор Валентин Генов. Той представи статистика според, която шест от катастрофите в региона са заради несъобразената с пътните условия скорост, пет от мотористите са самокатастрофирали, блъскайки се в дърво или предпазна ограда.

Повече от Вальо Генов във втория звуков файл.

Партньор на пътните полицаи в кампанията в нашата област е великотърновският клуб „Бед къмпани". От името на своите колеги Борислав Джагаров апелира към шофьорите да приемат мотористите, като пълноправни участници в движението. Според него има нарастваща агресия по отношение на „синовете на вятъра". „Това, че има мотоциклетисти, които карат малко по- лудо е въпрос на узряване и преценка на собствените възможности. Рано или късно всички узряват, но някои плащат жестока цена за това. Има много инвалиди, пострадали не защото са карали наразумно, а защото просто не са били зачетени, като участници в движението.  И ако ламарините на една кола се оправят за две седмици, травмите по тялото остават за цял живот", каза Борислав Джагаров.

Още от него в третия звуков файл.

Освен чрез медиите кампанията ще бъде популяризирана още с листовки, на терен при акции и по време на съборите, където с младите си колеги ще работят и ветераните.