Горнооряховското Локо с първа победа през новия сезон
Горнооряховското Локо с първа победа през новия сезон / Дарик нюз

Първа победа за сезона взе отборът на „Локомотив”, надигравайки с 3:1  „Видима- Раковски” пред близо 2000 зрители на градския стадион в Горна Оряховица. От официалната трибуна срещата изгледа наставникът на „Берое” Петър Хубчев, който бе дошъл да гледа гостите, тъй като воденият от него “Берое” стартира защитата на купата на страната срещу тима от Севлиево. Специалистът бе в компанията на Бончо Генчев и бившият помощник- треньор на „Лудогорец” Тодор Попов.

Домакините започнаха надъхано и създадоха куп голови положения за по-малко от четвърт час игра. След хубава комбинация Мартин Иванов засече с глава центриране на Любомир Генчев и разпечата вратата на съперника в 16- ата минута. 180 секунди по-късно Иванов пропусна за втори път да впише името си сред голмайсторите. В 24- ата минута направилият отличен мач Любомир Генчев влезе на скорост в наказателното поле на съперника, бе подкосен и прецизният арбитър Георги Давидов посочи бялата точка. Тихомир Кънев хладнокръвно реализира отсъдената дузпа и даде комфортна преднина за „железничарите”. В края на полувремето „Локомотив” отстъпи инициативата на съперника, но продължи да държи мача. Отборът на Димитър Печикамъков стоеше изключително зряло в двубоя и почти не оставяше възможности на „Видима” да го притеснява. След подновяването на играта „черно- белите” продължиха да играят с настроение  и в 52- ата минута Любомир Генчев увенча силната си игра с гол, довеждайки резултата до класическото 3:0. Гостите на свой ред поеха известен риск и мачът стана двуостър. В 67- ата минута Велимир Иванович намали от дузпа, но „черно-белите” не се огънаха и съхраниха аванса си. За пореден път „Локомотив” имаше подкрепата на своите верни фенове, сред които отново бе и главният секретар на МВР- Светлозар Лазаров.

“Локомотив”: Димов, Стефанов, Пенев /63 Ив. Петров/, Кр. Трифонов, Славчев, М. Иванов /71 Русев/, Любо Генчев, Балъков, Явор Генчев, Панайотов, Кънев /83 Г. Иванов/.