Горнооряховци биха в Берковица, Тишо Кънев с две попадения
Горнооряховци биха в Берковица, Тишо Кънев с две попадения / Дарик нюз, архив

Пред около 500 местни фенове и един автобус горнооряховски, футболистите на “Локомотив” спечелиха гостуването в Берковица с 1:5. Срещата бе охранявана от полицейски и жандармерийски части.

“Нашият отбор имаше превес през целия мач. Домакините се бяха прибрали в своята половина, гледаха да не получат гол и рядко атакуваха. На практика единствения ъглов удар, който изпълниха през първото полувреме бе малко преди почивката. Нашите футболисти контролираха топката и почти непрекъснато бяха в половината на „Ком”, пробивайки предимно отляво чрез Красен Трифонов. В самото начало на двубоя Тишо Кънев се освободи и стреля, но вратарят на домакините спаси. В 30- ата минута Любо Генчев центрира, получи се разбъркване, в което бе отправен удар, а топката спря пред голлинията в ръката на защитник. Последва дузпа, реализирана от Кънев за 0:1. Преди изпълнението реферът Венци Кознички показа червен картон на протестирал играч на „Ком”.

В 49- ата минута Мартин Иванов изпълни точно пряк свободен удар и поведохме с 0:2. Буквално след подновяването на играта берковчани получиха дузпа, след като наш футболист бутна топката с ръка, опитвайки се да я овладее в наказателното ни поле и намалиха на 1:2. В 73- ата минута отнехме топката при статично положение, организирахме контра и Мартин Иванов подаде на Любо Генчев за 1:3. Пробив на Любо Генчев в 80- ата минута завърши с пас към Тишо Кънев и той не сбърка за 1:4. Между головете втори жълт и съответно червен картон получи футболист на домакините. Две минути пред края на срещата Тони Балъков завърши хубава атака за 1:5”, разказа Огнян Стоянов- изпълнителен директор на горнооряховския клуб.

„Локомотив”: Христанов, Фиданин, Л. Стефанов, Пенев, Й. Петров(77 Н. Петров), Яв. Генчев (75 В. Трифонов), Стоев, Л. Генчев, Балъков, Кънев, Кр. Трифонов(40 М. Иванов).