Радослав Станков и Николай Николов, разследвани затова, че придобили, държали и разпространявали хероин, ще останат в ареста, реши Варненският окръжен съд. Това съобщиха от пресслужбата на институцията. Двамата бяха задържани във вторник в квартирата на 26-годишния Радослав, точно когато разфасовали дрогата в пакетчета.
Полицията нахлула в дома на Станков след сигнал, че в него той редовно пласира дрога. Двамата наркодилъри се опитали да изхвърлят част от пакетчетата, но при щателната проверка органите на реда открили 28 пакетчета в банята и други 65, които Николай изхвърлил през прозореца. Общото количество на открития хероин е 6,76 грама.
За да определи най-високата по тежест мярка за принуда Варненският окръжен съд отчете многобройните гласни свидетелства и веществените доказателства, събрани още в първите часове след задържането на двамата. Преценката им дава основание на съда за обоснован извод, че както Радослав, така и 29 годишният Николай са автори на престъпните деяния, в които са обвинени.
Съвсем реална според съда е и опасността, ако са на свобода, те да извършат други престъпления или да се укрият от наказателно преследване. Основание за това твърдение е впечатляващата съдебна биография на Николай, който е осъждан 16 пъти за различни престъпления от общ характер. Въпреки чистото си съдебно минало Радослав също ще остане в ареста заради високата степен на обществена опасност на деянието и строгата санкция на закона.
Определенията на съда подлежат на обжалване.