Кои са новите общински съветници във Варна

Кои са новите общински съветници във Варна
Кои са новите общински съветници във Варна / Dariknews.bg

11 партии и коалиции ще бъдат представени в следващия Общински съвет във Варна. В него най-голямата група ще е на ГЕРБ, които ще имат 22 съветници. „Реформатори и патриоти" печелят 6 мандата, БСП - 5, коалиция „Варна („Атака”, „Възраждане” и „Нова сила") – 4. „Живот за Варна” и Земеделски народен съюз „Александър Стамболийски” ще имат по трима представители, а ДПС, Социалдемократическа партия и НФСБ - по двама. „Отечество" и „Граждански експертен център" вкарват по един съветник.

Преференциалният вот пренареди повечето листи и чрез в него в следващия местен парламент попадат дори поставените на последно място в листите на ГЕРБ и „Реформатори и патриоти” – съответно Николай Малев и Григор Григоров. Единственият съветник на „Отечество” ще е третият в листата Мартин Андонов, който успя да измести водача Цанко Цаков.

Пълен списък на новите общински съветници (в скоби е посочено първоначалното им място в листата преди отчитането на преференциалния вот):

ГЕРБ - Иво Иванов (40), Даниела Димова (7), Юлияна Боева (3), Мартин Байчев (6), Тодор Балабанов (2), Лидия Маринова (4), Борислав Нанков (24), Славчо Славов (21), Бонка Банкова (11), Надя Георгиева (15), Станислав Иванов (8), Милена Димова (22), Николай Малев (51), Калин Калевски (10), Николай Георгиев (5), Веселин Ангелов (16), Марица Гърдева (9), Калина Пеева (12), Людмила Колева-Маринова (12), Димитър Колев (14), Антоанета Цветкова (17) и Пейчо Бюлбюлев (18).

„Реформатори и патриоти” - Чавдар Трифонов (1), Светлан Златев (3), Ивайло Митковски (2), Антоан Влаев (8), Кирил Георгиев (24) и Григор Григоров (39)

БСП - Борислав Гуцанов (1), Антраник Шакариян (4), Христо Боев (2), Януарий Вичев (31) и Милена Георгиева (6)

„Варна („Атака”, „Възраждане” и „Нова сила") - Костадин Костадинов (1), Иван Иванов (6), Петър Липчев (5) и Ивайло Бояджиев (3)

„Живот за Варна” - Данаил Папазов (1), Стен Лазаров (18) и Божидар Чапаров (2)

Земеделски народен съюз „Александър Стамболийски” - Христо Атанасов (1), Красен Иванов (2) и Мартин Марков (6)

Социалдемократическа партия – Янко Станев (1) и Валентин Станев (3)

ДПС - Неджиб Неджибов (1) и Сали Исеин (2)

НФСБ - Димитър Карбов (1) и Ганчо Ганев (9)

„Отечество” - Мартин Андонов (3)

„Граждански експертен център” – Добромир Джиков (1)