състезатели
състезатели / netinfo
Над 250 енергетици се включиха в спортния празник, организиран от „ТЕЦ Марица изток 2“ ЕАД. Инициативата е част от събитията, с които най-голямата иновирана топлоелектрическа централа в България отбеляза професионалния празник Ден на енергетика. В продължение на три дни служители на дружеството мериха сили в седем вида спорт: футбол, волейбол, шахмат, табла, петанка, дартс и теглене на въже. Надпреварата премина изцяло в духа на феърплея и доброто настроение, а състезателите показаха изключително спортно майсторство.
„Радва ме фактът, че се включихте с огромно желание и ентусиазъм в спортния празник. Усмивките по лицата Ви и доброто настроение са истинското доказателство за емоциите, които предизвиква у Вас тази инициатива.“, с тези думи се обърна към участниците изпълнителният директор на „ТЕЦ Марица изток 2“ ЕАД инж. Живко Динчев.

В крайното класиране шампионската купа за завидно футболно майсторство спечели отборът на цех „Въглищно стопанство и пепелоизвоз“, който на финала надигра с 5:2 тима на цех „Сероочистващи инсталации на блокове от 5 до 8“. В малкия финал третото място завоюваха футболистите на цех „Електроцех“, които надделяха над „Котелен цех (експлоатация)“ с 4:2.

Невероятно зрелище сътвориха отборите по футбол-жени. След нулево равенство в редовното време, тимът „Стремителна атака“ победи с 3:2 при дузпите отбор „Точно попадение“ и зае почетното трето място. На финала с категоричното 3:0 на първо място се класира отбор „Безпощаден удар“, който надделя над тима „Право в целта“.

При волейболистите на първо място се класира отборът на „Електроцех“, който победи тима от „Турбинен цех“ с 3:1 гейма, а на трета позиция остана сборният отбор на цехове „Сероочистващи инсталации“, наложил се с 3:0 гейма над „Котелен цех“.
При индивидуалните спортове единоборствата също бяха изключително оспорвани. Най-отгоре на почетната стълбичка сред шахматистите се изкачи Георги Комарев от цех „Контролно-измервателни прибори, автоматика и информационно-управляващи системи“. Второто място остана за Станислав Иванов от „Котелен цех“, а третото място зае Валери Митев от цех „Сероочистващи инсталации на блокове от 5 до 8“.

В състезанието по табла заровете и майсторството на Валентин Вълев от Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ към „ТЕЦ Марица изток 2“ ЕАД му отредиха първото място. Втори се класира Димитър Илиев от цех „Химическа водоочистка и режими“, а трети остана Райко Стаменов от „Въглищно стопанство и пепелоизвоз“.

Интерес енергетиците проявиха и към петанка. В надпреварата се включиха близо 40 души, като първото място при дамите зае отборът на „Производствено-технологичен отдел“. Втори завършиха цех „Контролно-измервателни прибори, автоматика и информационно-управляващи системи“, а трети се класираха цех „Въглищно стопанство и пепелоизвоз“. При мъжете първи станаха цех „Електроцех“, втори – цех „Химическа водоочистка и режими“, а третата позиция заеха цех „Контролно-измервателни прибори, автоматика и информационно-управляващи системи“.

При състезанието по дартс най-точен се оказа Димитър Митев от цех „Контролно-измервателни прибори, автоматика и информационно-управляващи системи“. Втори най-добър резултат даде Георги Андонов от цех „Ремонтно-механична база“, а третото място остана за Пламен Стоянов от „Контролно-измервателни прибори, автоматика и информационно-управляващи системи“.

Огромна атракция беше състезанието по теглене на въже. След оспорвана битка най-силен се оказа отборът на охраната на „ТЕЦ Марица изток 2“ ЕАД. След тях на почетната стълбичка се нареди тимът на цех „Въглищно стопанство и пепелоизвоз“.  Трети остана тимът на „Електроцех“.