Спортни прояви за 3 март
Спортни прояви за 3 март / архив Дарик - Сливен

Лекоатлетическа щафета и общоградски масов крос „Освободител" ще се проведат в Сливен. Поводът е Националния празник на  България - 3 март. Лекоатлетическите състезания ще се проведат на 2 март. Всяко училище има право да участва с един отбор във всяка възрастова група. В спортната проява могат да участват ученици от първи до дванадесети клас. В кроса участват ученици от V до Х клас . Откриването на състезанията са от 10.15 часа, стартът на щафета ще бъде даден в 10.30 часа, а кросът е с начален час 11.00 часа, съобщи за Дарик Красимир Кръстев представител на БФС за Сливен.  Дължината на лекоатлетическата щафета е 1330 м. В шафетното бягане отборите ще се класират от І до ІІІ място по реда на пристигане за всяка възрастова група. А в кроса класирането е индивидуално от І до ІІІ място за всяка възрастова група, отделно момичета и момчета. Осигурени са медали и предметни награди за победителите. Организатори на спортната проява са Областен клуб „Спорт в училище - Сливен - 06", АСК лека атлетика - Сливен и Община Сливен.