Държавен шампионат по колоездене се проведе в Сливен
Държавен шампионат по колоездене се проведе в Сливен / Община Сливен

36 колоездачи от цяла България, част от които се състезават и за чуждестранни клубове взеха участие в Държавния личен отборен шампионат по колоездене на шосе за юноши старша възраст и мъже до 23 години, на който Сливен бе домакин.

На 25 юни от стартовата права за 19-километровото състезание тръгнаха колоездачите от група „Юноши старша възраст”. Час по-късно бе даден старт и на 38-километровата надпревара в групата „Мъже до 23 години”, а на следващия ден бе даден и общият старт на 114 километровата надпревара за „Юноши старша възраст”.

Финалната права на 19-километровото трасе в група „Юноши старша възраст” пръв прекоси Наско Георгиев от колоездачен клуб „Цар Симеон”- Пловдив, следван от Валентин Нешев от „Васил Левски” – София и Владимир Русенов от клуб „Несебър”.

В отборното класиране първо място зае колоездачен клуб „Цар Симеон” – Пловдив, следван от „Хемус” – Троян и „Несебър”.

В индивидуалното класиране в групата „Мъже” на 38-километровото трасе пръв финишира Спас Гюров от колоездачен клуб „Несебър”, следван от Евгени Балев от клуб „Сините камъни” - Сливен и Николай Михайлов, състезател на полския клуб CCC Polsat Polkowice.

Финалната права при отборното класиране в първия ден от шампионата бе премината от клуб „Несебър”, следван от клубовете „Васил Левски” – София, „Бургас”, „Сините камъни” – Сливен, „Хемус” – Троян и „Цар Самуил” – Пловдив.

В индивидуалното класиране в групата „Мъже до 23 години” призът отиде при Момчил Робов от колоездачен клуб „Несебър”, следван от Георги Петков от клуб „Бургас” и Станимир Чолаков от „Хемус” – Троян.

В индивидуалното класиране за юноши старша възраст, преминали 110 километровото колоездачно трасе, първо място зае в общия старт Цветослав Коношев от колоездачен клуб „Хемус” – Троян, следван от Селяхит Шакир от „Цар Симеон” – Пловдив и Йордан Петров от клуб „Васил Левски” – София.

Първи в отборното класиране при общ старт финишира отборът на клуб „Цар Симеон” – Пловдив, следван от „Хемус” – Троян и „Васил Левски” – София като първите три места в крайното отборно класиране в старша възраст отново бяха заети от тези колоездачни отбори.

В индивидуалното класиране за „Мъже”, преминали 150-километровото колоездачно трасе, първо място зае  в общия старт Данаил Петров от колоездачен клуб „Каха роял” - Испания, следван от Георги Георгиев „Бриса спорт” - Турция и Спас Гюров – „Несебър”.

В общия старт на отборното класиране клубовете „Несебър”, „Васил Левски” и „Сините камъни” – Сливен поделиха първите три призови места.

В общия старт на индивидуалното класиране в групата „Мъже до 23 години” първо място взе Александър Алексиев от колоездачен клуб „Бриса спорт” - Турция, следван от Станимир Чолаков „Хемус” – Троян и Николай Иванов „Martigues” - Франция.

В крайното отборно класиране първенец стана колоездачен клуб „Несебър”, следван от „Васил Левски” - София и „Сините камъни” – Сливен.