Вицепремиерът по европейските политики и институционалните въпроси Меглена Кунева ще бъде в Русе утре по повод посещението на първия заместник-председател на Европейската комисия Франс Тимерманс за инициативата „Диалог с гражданите“.
Преди срещата тя ще изнесе „Час по Европа“ в СОУ „Васил Левски“, където ще отговаря на въпросите на учениците за бъдещето на България като член на EС, като част от личната й кампания „Час по Европа“ за срещи с младите хора на България по европейски теми.
По-късно, от 16,30 часа, Меглена Кунева ще участва в срещата на комисар Тимерманс в Канев център на Русенския университет с гражданите на Русе.
Русе е първият град, който Меглена Кунева посещава, след официалното приемане на „Движение България на гражданите“ от РБ в Европейската народна партия, състояло се на 1 юни в Осло.