Състезателите на Калагия с 13 златни медала от държавно първенство
Състезателите на Калагия с 13 златни медала от държавно първенство / снимка:Община Русе, архив

С 13 златни медала се завърнаха състезателите на Спортният клуб „Калагия“ от Държавното първенство по ушу за деца до 12-годишна възраст. Те се включиха в надпреварата със съдействието на Община Русе.

Първенството се проведе в Стара Загора, с участието на клубове от цялата страна. Главен съдия на турнира беше треньорът на националния отбор Димитър Тодоров. В съдийската комисия бяха председателят на клуба Мария Неделчева и зам.-председателят Искра Бонева. Децата от спортен клуб „Калагия“ спечелиха 23 медала от общо 45, като от тях 13 златни.

Блестящо се представиха:

Милена Димитрова, категория момичета 7-9 г., извоюва 4 златни медала /без оръжие, тояга, сабя, меч/;

Калоян Трендафилов, момчета от 7 до 9 г. -  3 златни /сабя, тояга, меч/ и 1 сребърен /без оръжие/;

Светла Бонева, момичета  9-12 г. - 3 златни медала /без оръжие, тояга, сабя/.

Най-малките в категория за деца от 5-6 г. доказаха, че не отстъпват по умения на останалите състезатели:

Тея Чобанова, деца 5-6г. - 2 златни /тояга, сабя/ и 1 сребърен /без оръжие/;

Даниела Димитрова, деца 5-6г.  - 1 златен /без оръжие/,  1 бронзов /сабя/;

Пламен Чобанов, деца 5-6г. - 2 сребърни /тояга, сабя/, 1 бронзов /без оръжие/.

Много успешен дебют за:

Дзиаци Ванг, 8 г., който се състезава в по-висока възрастова категория за момчета 9-12 г., като показа бързо развитие, добри качества и голям потенциал и в първото в живота си състезание спечели 1 сребърен /без оръжие/, 1 бронзов медал /тояга/, 4-то място /сабя/.

С много добро представяне и голям прогрес се отличи Александър Чокоев, момчета 7-9г., който спечели при голяма конкуренция 1 бронзов медал /без оръжие/ и три 4-ти места /сабя, тояга, меч/.