„Дунав 8806“ загуби на старта на сезона
„Дунав 8806“ загуби на старта на сезона / DarikNews

„Дунав 8806“ загуби от „Хасково 2012“ с 61:77 (6:16, 14:15, 21:27, 20:19) в първия си мач за сезон 2014/2015 в първенството на НБЛ-жени. Двубоят се игра пред повече от 900 зрители в залата в квартал „Здравец“ в Русе.

Той закъсня с повече от половин час, тъй като заради ПТП назначените предварително съдии не можаха да стигнат до Русе и на тяхно място се наложи да идват заместници от Варна и Велико Търново. Преди неговото начало със специални колажи бяха зарадвани хората, които са отговорни за здравето на баскетболистките в Русе рехабилитаторът Петя Георгиева и д-р Свилен Лазаров.

Радостина Димитрова откри резултата в мача за 2:0 за дунавки. Последваха обаче 14 безответни точки в русенския кош, а след 10 минути игра таблото показваше 6:16.

През втората част играта продължи кош за кош и тима на Елена Станкова успя да задържи преднината си между 9 и 11 точки за 20:31 на почивката.

Второто полувреме започна с 8 безответни точки за гостите, които малко по-късно вече водеха с 20 точки за 45:25. Русенският състав успя да намали разликата до 13 точки, но 10 минути преди края изоставаха със 17 точки за 41:58. До края „сините феи“ така и не успяха да се върнат в мача, а и мерникът им бе далеч от желаното и отстъпиха с 61:77.

Така „Дунав 8806“ започна със загуба сезон 2014/2015 в НБЛ-жени. Във втория си мач от първенството „сините феи“ гостуват на „Нефтохимик 2010“ от 18 ч. на 1 ноември в Бургас.