Двама младежи са засечени с амфетамини пред едно и също заведение – съобщават от полицията в Разград. И у двамата имало едно и също количество дрога – 2,9 грама.
Първата проверка е извършена в автомобил, собственост и управляван от 22-годишен мъж от село Богомилци. Колата “Рено Лагуна” била спряна пред бар “Пи ар” в Разград. При извършеното претърсване в барче под касетофона е открита найлонова торбичка с бяло прахообразно вещество. При тестването му с наркополеви тест веществото реагирало на амфетамин. В автомобила, освен собственика, са били Б.С. на 21 години от село Хума и Ю.И. на 23 години от Богомилци. По случая е образувано досъдебно производство, а шофьорът на автомобила М.Н. е задържан за 24 часа.
Другите 2,9 грама амфетамин са открити у 23-годишен мъж от Разград. Полицейската проверка е извършена около 17.50 часа на 25 януари пред отново бар “Пи ар”. Н.Ф. е задържан за 24 часа, а по случая е образувано досъдебно производство.