Юношите на „Лудогорец“ с десета победа и гореща подкрепа от още по-млада публика / netinfo

Юношите на „Лудогорец“ до 17-годишна възраст  записаха десетата си победа в първенството и вече водят пред втория в класирането „Ботев“-Пловдив с 10 точки.

Срещата на Тренировъчната база на тима в Разград ще се запомни и с горещата подкрепа от още по-малки на възраст фенове на трибуната. Третокласници и четвъртокласници от най-близкото до спортния комплекс училище – СОУ“Ив.С.Тургенев“ ентусиазирано подкрепяха 17-годишните орли през целия мач с „Берое“-Стара Загора.

Домакините поведоха още в 15-тата минута, след пробив отляво на Даниел Гергов, последва двойно подаване е футболистът с №21 от близко разстояние простреля вратаря на гостите. Голът остана единствен в срещата, макар през първото полувреме лудогорци да имаха и други голови възможности, а гостите рядко стигаха до вратата, пазена от Емил Господинов.

През втората част от срещата футболистите на „Берое“ пропиляха възможности за изравняване, пропуски за по-сериозна преднина направиха и домакините.

Така мачът „Лудогорец“(U17) – „Берое“ “(U17) завърши при резултат 1:0, след него домакините остават на първо място, а гостите са седми.

Юношите на Лудогорец с десета победа и гореща подкрепа от още помлада публика
„Лудогорец“: 1. Емил Господинов; 4. Петър Петров; 3. Венцислав Керчев; 21. Даниел Гергов; 13. Антонио Тошев; 14. Преслав Петров; 6. Людмил Иванов; 7. Светослав Бонев; 9. Мартин Кирилов; 10. Томас Цвятков; 8. Денислав Александров;

Резерви: 12. Тодор Ценов; 19. Станчо Димитров; 11. Никола Цветанов; 22. Сердар Юсуфов; 17. Йордан Николов; 18. Веско Весков; 16. Иван Великов.

Треньори: Атанас Димов, Тодор Живондов