Млад борец, подготвял се и в Разград, стана шампион на Испания
Млад борец, подготвял се и в Разград, стана шампион на Испания / Мехмед Кодаков
13-годишен състезател по борба, част от чиято подготовка се проведе и в Разград, стана шампион на Испания в кат. 48 кг. Денис Кодаков бе обявен за най-техничен състезател на първенството, в което са участвали 370 борци, вече е и национален състезател и ще представя втората родина на баща си на Европейско първенство за момчета до 15 години в Полша и на Световно първенство в Унгария за същата възрастова група.
Припомняме, че бащата на младия шампион Мехмед Кодаков е от село Езерче. От 20 години живее в Испания, от 9 години има спортен клуб в Мадрид, а от 3 години датира сътрудничеството му с разградския треньор по борба Дениз Хамид. През зимните и летни ваканции възпитаници на мадридския клуб „Гладиатор” тренират в разградското Спортно училище. В началото на тази година тънкости на разградската борческа школа от Дениз Хамид усвои в Разград и настоящият испански национал Денис Кодаков, дори бе облечен в шампионски анцуг на "Лудогорец".
Той е четири години поред шампион при децата, вече е в следващата възрастова група – момчета. На националния шампионат на Испания вчера е имал конкуренция от 23-ма състезатели в своята категория, постигнал е четири категорични победи: в първия кръг надвил с 12:2 точки борец от област Баския, във втория – с 10:0 състезател от Майорка, на полуфинала отстранил с 14:4 борец от Андалусия, а на финала победил представителя на Каталуния с 8:4 точки. Наградата си е получил от президента на Испанската федерация по борба.
„Чудесна е новината от Испания, поздравявам колегата Мехмед Кодаков за постиженията на неговите състезатели. Смятам, че и тренировките на Денис в Разград бяха в плюс за неговата подготовка и отлични резултати, пожелавам му още по-големи успехи, както и на останалите възпитаници на клуб „Гладиатор”, с който съм убеден, че ще продължим ползотворното си сътрудничество” – коментира за Дарик-Разград Дениз Хамид.