/ netinfo
Легендарните музиканти от група „Сигнал“ ще бъдат гвоздеят в програмата за фестивала „Рок на крепостта“ в Пещера. Днес предстои второто издание на разтърсващото събитие, внасящо особен колорит в културния живот на града. Сценичните изпълнения започват в 18,30 часа на крепостта „Перистера“, една от местните гордости.

Водещите Лазар Вълчев и Александър Иванов ще поканят на сцената местните таланти Михаил Паев и Христо Глушков, Steelers, Rocha Rolla. Специалната изненада бъдат лазерно шоу и томбола с атрактивни награди. Събитието е организирано от общината по идея на кмета Николай Зайчев.

За миналогодишното първо издание на рок феста Пещера получи морална подкрепа от самия Цонко Цонев-Кметъла. Дни преди да се взривят тонколоните той представи в Пещера и Пазарджик уникалната си книга с истински Кметълски истории от световно известния Каварна рок фест, провеждан 11 поредни години по негова идея и привлякъл на българска земя звезди като „Менуор“, Алис Купър, „Скорпиънс“, „Аксепт“, „Юръп“. В последния момент ангажимент попречи на екскмета на Каварна лично да излезе на пещерска сцена, но той се зарече да го направи в следващи издания.