Плевенски баби вързаха за здраве малките детелинчета, е водещото заглавие в "Посредник" днес. Пенсионерките от клуб "Мъдрост" зарадваха малчуганите в навечерието на празника. Заради опасността от грип обаче, бабите отложиха музикалната изненада на вокалната формация към клуба.
Може ли телефонът да убива, питат още от изданието. Едно от най-полезните изобретения, което чрез новата си модерна разновидност - джиесемът, направи революция в бита ни, в изкривената българска действителност се превръща в оръжие за поразяване. Все по-масово поразяване.
На интересна снимка попадаме на стр.2. Тя е на надпис от Автогарата и гласи: "Стъпвайте по-леко по стъпалата, защото ще пропаднете".
Вчерашният въпрос на бившия вътрешен министър Румен Петков е на стр.3 - Уорлик вземал ли е наркотици, попита той пред плевенските медии. Там ще прочетете и мнението на Петков, че АЕЦ Белене е проект на внушението за зависимост от Русия.
Млади джуниъри учат кой ти плаща заплата, ако не произвеждаш. Става дума за младите икономисти от 4б клас в СОУ "Иван Вазов", които проведоха поредния си урок по програмата "Джуниър Ачийвмънт".
От стр.5 в ежедневника научаваме и че за първи път забавната страна на физиката събра знайковците в Езиковата и че "Среща с историята" е довела ученици в Регионалния исторически музей.
С концерти, изложби и тържествен ритуал честваме Трети март, акцентира "Посоки". От днес започват проявите в Плевен, посветени на националния празник. По традиция на 1 март с панихида се почита паметта на Цар Освободител Александър Втори. На днешната дата се навършват 130 години от гибелта му.
Състезание с коне - прескачане на препятствия и кушия, ще се проведе на 5 март в село Вълчитрън, община Пордим. Празникът ще стане една седмица преди традиционния Тодоровден, или Конски Великден, разказва кметът на селото Богомил Петров.
Ефективни присъди за четирима плевенчани, крали жп релси на стойност 57.53 лв., постанови Окръжният съд на Плевен. За това информира още "Посоки". Петият в групата се отърва с условно наказание. За решението на магистратите съобщава съдия Силвия Кръстева, зам.-председател и пресаташе на съдебната инстанция.
Регионалната секция на съдебните служители в Плевен е отличена с наградата за най-активна структура в рамките на Националното сдружение на съдебните служители в страната, пише още ежедневникът. Престижното отличие, присъдено единствено на Плевен, е по повод 10-ата годишнина на браншовата организация, учредена на 17 февруари 2001 година.