Връчиха наградите на победителите в Маратон на приятелството 2016
Връчиха наградите на победителите в Маратон на приятелството 2016 / dariknews.archive

На 22 май в 14:00 часа на площад „Възраждане" в Плевен се състоя награждаването на участниците в поредния Маратон на приятелството, който се проведе тази неделя. Своите призове получиха победителите в трите основни дистанции - класически маратон, полумаратон и щафета.

При класическата дистанция Маратон - мъже, тази година шампион стана Димчо Мицов, а Генади Тимбалист и Ненад Живкович завоюваха второ и трето място. Наградите им бяха връчени от кмета на Плевен Георг Спартански.

При жените златна шампионка на третото издание на Маратона на приятелството - Плевен 2016, стана Радосвета Симеонова, и получи шампионската купа при жените. Втора стана Виолета Тотева, а бронзовият медал отиде при Даниела Василева. Те получиха наградите си от народния прадставител Найден Зеленогорски.

В рамките на тазгодишното спортно събитие, в Плевен се проведе и Национален шампионат за полумаратон, в който при мъжете победителите съвпаднаха. В полумаратона в Плевен шампион стана Йоло Николов, Валентин Паскалев, а трети Стоян Тенекелев. Милица Мирчева стана първа при жените, последвана от Силвия Дърекова и Маринела Нинева.

В генералното класиране на Националното първенство по полумаратон, при дамите първа стана отново Милица Мирчева, последвата от Маринела Нинева и Милка Петрова.
Специална награда за участие в полумаратона получи Бойка Арсова в категория 60+.

Първи в щафетата станаха Ивайло Хаджиев и Никола Овчарски, второто място заеха Даниел Чудов и Мирослав Петков, а третото - Борис Димитров и Милен Йорданов.

Две томболи бяха разиграни след обявяването на победителите в Маратон на приятелството - Плевен 2016 като в едната от тях се включиха граждани, участвали в дарителска кампания за изграждане на Фитнес на открито в Плевен, а във втората, двама спечелиха маркови велосипеди.

В рамките на спортното събитие тази неделя се състоя и Детски маратон, в който участваха деца разделени в две възрастови групи. Наградите на победителите в него бяха връчени в 10:30 часа от кмета на Плевен и народния представител Найден Зеленогорски.

Стартът на Маратона на приятелството беше даден в неделя, точно в 9:00 часа от организатора на събитието и неговият домакин, кметт на Плевен Георг Спартански.

Повече от 300 бяха участниците в спортното събитие като сред тях имаше гости от 17 държави.