Общински ученически съвет има вече в Ловеч, той беше сформиран в края на миналата седмица, на него присъстваха представители на училищата от общината, съобщават от пресцентъра на местната администрация. Според приетия на събранието Правилник за дейността, Общинският ученически съвет е неформално доброволно обединение на младежи в ученическа възраст, което координира усилията на участващите в него представители на учебните заведения за осъществяване на взаимодействие между тях и местната власт, за ефективно решаване на младежките проблеми. Общинският ученически съвет е представителен орган на учениците от 12 до 19-годишна възраст на територията на Община Ловеч.
Основните цели на Общински ученически съвет са координиране, обединяване и насочване дейността на младите хора от общината с общинските и държавни институции на местно ниво за успешно развитие и реализиране на общинската политика за младежта. Учениците ще полагат усилия и да се приобщят към постиженията на съвременния свят и да се подпомогне участието им в национални и международни програми и инициативи.
Целта на ловешкия Общински ученически съвет ще е и да стимулира пълноценната интеграция и социално присъствие на младите хора в живота на Община Ловеч, да подобри условията за живот, обучение и развитие на интелектуалния потенциал на младежите. Усилията на участниците в неформалното обединени ще са насочени и към създаване на условия за осмисляне на свободното време на младежите и подпомагане реализирането на дейности със социално-културна насоченост.
На събранието са избрани Управителен и Контролен съвет. За Председател на Общински ученически съвет в Ловеч е избрана Виктория Нинова, ученичка в Х клас в Природоматематическа гимназия.