Спартак загуби от Черноморец с 0:4
Спартак загуби от Черноморец с 0:4 / dariknews.bg

Спартак допусна неприятна загуба с 0:4 от Черноморец в първи 1/16 финален мач от турнира за Купата на България. По всичко обаче личеше, че вниманието на всички в синьо-белия клуб е съсредоточено към изключително важното гостуване за първенството на "Б" група в неделя срещу силния отбор на Раковски.

Старши-треньорът Красимир Бислимов беше заложил на очерталите се като титуляри през есента футболисти и това навеждаше на мисълта, че мачът за Купата ще е по-скоро една сериозна тренировка. Срещата вървеше с лек превес за Черноморец до 40-тата минута, когато гостите откриха, а в последните секунди на полувремето удвоиха актива си. И двата гола паднаха след грешки в центъра на отбраната на Спартак.

През вторите 45 минути, плевенчани съвсем свалиха оборотите, а Черноморец достигна до нови два гола. При първия имаше сериозни съмнения за засада, а вторият дойде след очевиден фал срещу вратаря на Спартак Антонов, а за бурната си реакция стражът получи жълт картон. Така Спартак на практика отпадна от турнира за Купата, но продължава да преследва с всички сили основната си цел за сезона, а именно класиране в "А" група.

Спартак игра в състав:

Станислав Антонов - вратар, Цветомир Панов, Петър Ванков, Михаил Милчев (Кристиян Григоров), Милен Тодоров (Мариян Блажев), Иво Иванов (Станислав Иванов), Ивайло Раденцов, Любомир Иванов, Васил Шопов, Янислав Иванов и Станислав Краев.