Спартак Плевен се доближи на три точки от лидерите в „Б група
Спартак Плевен се доближи на три точки от лидерите в „Б група / spartak.pleven

След невероятен обрат в края на мача, футболистите на Спартак победиха в Севлиево Видима Раковски с 2:1. Това съобщи пресаташето на клуба Тони Вашков.

Първата голова ситуация в срещата създадоха домакините в 12-та минута, след като удар с глава на Крачунов бе избит почти от голлинията от Мариян Блажев.Последваха няколко опасни атаки на плевенчани, в които удари на Мишо Милчев, Любчо Иванов и Ивайло Раденцов преминаха на сантиметри от вратата на домакините.

Всичко по-интересно се случи през второто полувреме. В 51минута, бившият нападател на Спартак Ангел Русев се възползва от груба грешка на Кристиян Григоров и останал сам срещу вратаря Васил Тодоров откри резултата в полза на Видима Раковски.

След негативния развой на срещата, наставникът на Спартак - Плевен, Стефан Колев направи три смени, след което в игра се появиха Александър Киров, Влади Василев и Любомир Тодоров.

В 81-та минута резервата Любомир Тодоров със страхотен удар от границата на наказателното поле възстанови равенството. Четири минути по-късно, Александър Киров бе изведен сам срещу вратаря, технично го преодоля и донесе победата за плевенчани.

С тази победа футболистите на Спартак се доближиха на 3 точки от челото, а опитният футболист Иво Иванов, който не взе участие поради контузия и изгледа мача от трибуната заяви: "оОчаквам след тази победа, следващата неделя на стадиона в Плевен да има няколко хиляди зрители, а ние да ги зарадваме с победа срещу Банско,". През цялата среща в Севлиево плевенските футболисти получиха мощна подкрепа от своите фенове.

Спартак Плевен игра в състав: Васил Тодоров, Цветомир Панов, Кристиян Григоров (в 55мин. Александър Киров), Петър Ванков-капитан, Мариян Блажев, Михаил Милчев, Васил Шопов, Любомир Иванов, Ивайло Раденцов(в 75мин.Любомир Тодоров),Янислав Иванов, Станислав Краев(в 70мин. Владислав Василев).