Спартак отново победи в контролна среща
Спартак отново победи в контролна среща / dariknews.bg

В поредна контрола Спартак победи Видима Раковски-Севлиево с 1:0. Срещата се игра на стадион "Плевен", който след направения ремонт вече отговаря на изискванията за провеждане на срещи от професионалния футбол, съобщиха от пресцентъра на ПФК"Спартак".

Единственото попадение отбеляза Станислав Краев в 20 минута, след като засече центриране на Симеон Рудашки. Две минути преди да бъде открит резултата Петър Ванков се озова на голова позиция,но пропусна, а до края на полувремето удар на Краев с глава премина покрай гредата. През второто полувреме отново головите ситуации бяха пред вратата на Видима Раковски, но ударите на Десислав Русев, Ивайло Раденцов, Станислав Краев и Ивайло Дангуров не промениха резултата.

Единствената голова възможност за гостите се откри в 69 минута, когато след центриране от пряк свободен удар Ст.Георгиев засече топката,но тя премина покрай гредата. Поради контузии участие не взеха Цветан Петров и Владислав Василев. Младата надежда на Спартак Янислав Иванов получи повиквателна за младежкия нац. отбор от наставника Михаил Мадански.

Съставът на Спартак Плевен: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Михаил Милчев, Милен Тодоров, Петър Ванков, Ивайло Раденцов, Васил Шопов, Янислав Иванов, Любомир Тодоров, Станислав Краев и Симеон Рудашки.

През второто полувреме в игра влязоха Васил Тодоров, Ангел Манолов, Десислав Русев, Тони Паликрушев, Любомир Иванов, Тихомир Тодоров,  Кристиян Григоров, Мариян Блажев, Станислав Иванов, Ивайло Дангуров и Спас Милушев.