Излъчиха състава на РИК за 15 МИР-Плевен за европейските избори през май

r
r / Областна администрация-Плевен
Парламентарно представените партии и коалиции, както и представители на Коалиция от партии „България без цензура, ВМРО-БНД, Земеделски Народен Съюз, Движение Гергьовден” и на Коалиция от партии „Реформаторски блок", които не са парламентарно представени, но имат избрани с техни кандидатски листи членове на Европейския парламент от Република България постигнаха съгласие относно състава на Районната избирателна комисия за 15 МИР за произвеждане на изборите за членове на Европейския парламент от Република България на 26 май 2019г.

Депутатите върнаха старите правила за преференциите

Консултациите бяха свикани от Областния управител на Област  Плевен  в изпълнение на задълженията му произтичащи от чл. 60, ал. 1 от Изборния кодекс и Решение № 6 – ЕП от 25.03.2019г. за приемане  на хронограма за изборите за членове на Европейския парламент от Република България на 26 май 2019 г.

Заместник-областният управител д-р Красимир Трифонов запозна присъстващите с дневния ред, общата численост на състава на РИК-Плевен, както и с квотите по политическо представителство в РИК-Плевен.

Той  поясни, че представителите на една партия или коалиция от партии, не могат да имат мнозинство в една и съща РИК, както и че председателят, заместник-председателите и секретарят не могат да бъдат от една и съща партия или коалиция от партии.

15 души съставляват РИК за 15 МИР за провеждането на европейски избори на 26 май 2019 година. Присъствалите представители на партии и коалиции постигнаха съгласие за  следния състав на състав на Районната избирателна комисия:
 
Председател:   Ярослав Николов Димитров / предложен от ПП ГЕРБ/
 
Заместник председатели:   
 1. Кръстьо Христов Крачунов - Коалиция „БСП за  България”                                      
 2. Николина Крумова Добрева - Коалиция „Обединени патриоти”
 
Секретар:                             
Айгюл Алиева Хасанова -  ПП „ДПС”
 
Членове:
  1. Василка Николова Митева – ПП ГЕРБ
  2. Анатолий Емануилов Манолов  - ПП ГЕРБ
  3. Евгения Върбанова Станева – ПП ГЕРБ
  4. Евгения Вескова Миланова – ПП ГЕРБ
  5. Илиян Славейков Йончев - Коалиция „БСП за България”
  6. Моника Събева Чочева  - Коалиция „БСП за България”
  7. Маргарита Лазарова Николова - Коалиция „БСП за България”
  8. Владислав Нанков Найденов - Коалиция „Обединени патриоти”
  9. Диян Любомиров Свраков  - ПП „Воля"
  10. Искра Славкова Атанасова-Давидова - КП „Реформаторски блок”
  11. Радослава Илийчева Радкова - КП „България без цензура, ВМРО-БНД, Земеделски Народен Съюз, Движение Гергьовден”
Резервни членове:
1. Надя Лалева Борисова – ПП ГЕРБ
2. Юлия Генова Петровска - Коалиция „БСП за България”
3. Енгин Исмаилов Кючуков - ПП „ДПС”
4. Деница Йорданова Катронска - ПП „Воля"