Футбол: Спартак /Плевен/ победи на свой терен с лекота отбора на Павликени
Футбол: Спартак /Плевен/ победи на свой терен с лекота отбора на Павликени / dariknews.archive

Отборът на Спартак Плевен победи своя гост Павликени с 4:0 в среща от 15-ия кръг на Северозападната "В" аматьорска футболна група. През целият двубой домакините имаха пълно превъзходство и играха без особено напрежение.

В първите минути от срещата Стефан Христов на два пъти се размина с откриването на резултата. Все пак настоящият голмайстор на първенството /с 18 гола до момента/ се реабилитира с попадение в края на полувремето. В 41-ата минута той получи топката на стрелкова позиция и я насочи в долния ляв ъгъл на вратата на Мирослав Киров за 1:0.

След почивката само за 19 минути домакините вкараха на отбора на Павликени още три гола. Първо в 61-ата Васил Шопов стреля неспасяемо от границата на наказателното поле. После в 79-ата току що влезлият Преслав Антонов засече центриране на Любомир Иванов за 3:0. Секунди по-късно Пламен Илиев оформи крайното 4:0 с удар от дъгата на наказателното поле. За цял мач гостите оправиха само веднъж топката към вратата на плевенчани.

След този мач Спартак продължава да е лидер в класирането с 4 точки аванс пред следващият го Бдин /Видин/.

Съставите на двата отбора:

Спартак: Станислав Антонов - Станислав Георгиев, Живко Господинов, Кристиян Григоров, Калоян Тодоров - Тихомир Тодоров, Антони Иванов /70-Любомир Иванов/, Васил Шопов /63-Пламен Илиев/, Христо Кирев - Любомир Тодоров /78-Преслав Антонов/, Стефан Христов.

Павликени: Киров - Савов /88-Чешмеджиев/, Калчев, Петров, Димитров, Цонев, Чирпанов /85-Кадир/, Стефан Иванов, Додуров /72-Тисовски/, Шипкалиев, Кушев.