Две шампионски титли спечели за България КБИПетромакс на „Гранд При Хърватска
Две шампионски титли спечели за България КБИПетромакс на „Гранд При Хърватска / petromax.pleven

Две шампионски титли за България от възпитаниците на ПЕТРОМАКС Плевен от 25-тото състезание по карате „Гранд При Хърватска" за всички възрасти

На 16-17 Януари 2016г. в Самобор, Хърватска се проведе 25тото по ред състезание по карате за всички възрастови групи „Гранд При Хърватска" Семпай Ангел Ленков води 3-ма състезатели от КБИ „Петромакс" .

Турнирът е част от подготовката на Националния отбор за Европейското Първенство по карате 2016г. от 5 до 7 Февруари в Кипър- Лимасол за кадети, джуниъри и до 21-годишни. Българския Национален отбор бе представен от 18 състезатели, водени от треньорите Роксанда Атанасов, Добрин Иванов и Ангел Ленков от КБИ „Петромакс". Състезателите на България извоюваха 2 зллатни, 1 сребърна и 2 бронзови титли,с които класираха българския отбор на 7-мо място от 166 карате клуба участващи в турнира. Преди Родния отбор се класираха отбора на Босна и Херцеговина, Италия, Словакия и Сърбия. КБИ „Петромакс" и 3-те нинджи допринесоха отличително - с 2-та златни медала и един четвърт финал. Нинджите са възпитаници на Спортно Училище „Георги Бенковски" град Плевен с профил карате. Техните треньори към СУ „Г. Бенковски" в клуба - семпай Десислава Лачовска и Маргарит Попов са изключително горди с представянето на учениците си.

Шампион при дисциплина кумите индивидуално в категория до 63кг. при кадетите /14-16 годишни/ стана Стани Цанов. Цанов игра 6 срещи в категория от 43 състезатели. Победите му са срещу Сърбия, Италия, Босна и Херцеговина, Словения, Словакия и Израел. Финала си Стани игра срещу Джовани Романо - Италия, който надви с 3 на 0. Семпай Ленков е изключително доволен и радостен от представянето и класирането на Станислав: „Стани игра със самочувствие и демонстрира завидни умения на победител. Отдавна очаквахме неговия триумф". Последния златен медал на Стани дойде от представянето му в София на Републиканската Купа по карате за кадети в същата категория. Съученичката му Ивет Горанова е другият безспорен шампион на Петромакс от „Гранд При Хърватска". Горанова е 5-та в ранглистата на Световната Карате Федерация /WKF - World Karate Federation/ kъм момента и безспорно състезател номер 1 на Българската Национална Федерация Карате /БНФК/. На „Гранд При Хърватска" Горанова игра в категория до 54кг. При кадетите /14-16 год./ - дисциплина кумите индивидуално. В категорията й имаше 37 елитни състезатели. Ивет игра 6 срещи с опоненти от Турция - Ema Sire, , MIA MIJOVIC, Morena Morosini /Италия/, Iris Coric - Босна и Херцеговина, ANJA MILovanovic, URSA HABERL - Tурция. Световната шампионка за 2015г. - Пехар, няма класиране на турнира. До момента, където и да се срещнат - Горанова доказва коя от двете има дух на шампион.

Съотборничката им Габриела Горанова игра при възрастова група - джуниър /16-18 годишни/ в категорията си - над 59 кг. с 37 други състезатели. Габриела стигна четвърт финал след изиграни 4 срещи с опонентите Sanja Varsakovic (Словакия), Rebeka Talajik (Полша), Giada Borracelli (Италия), губи срещата си срещу Matea Noah Medic (Словакия) с 1 на 0 точки в последните 10 секунди от 3-те минути спаринг. Горанова се класира на 9-то място в категорията. Габриела Горанова е Национален Шампион на кумите индивидуално в категория над 59 кг. от Националната Купа за всички възрасти в столицата 2015г.

Семпаите на КБИ „Петромакс" и сенсей Русалин Русалинов са изключително доволни от представянето на лъвчетата си. Независимо от лошите условия на българския спорт, които предлагаме на децата си - духът на истинските бойци се вижда, чрез техните постижения за родния спорт. На нинджите от КБИ Петромакс им предстои лагер национален отбор от 21-27 Януари 2016г. в гр. Троян. На 23 Януари 2016 имат участие в „Гранд При Троян" за всички възрасти, след което същите трима състезатели Станислав Цанов, Ивет и Габриела Горанови заминават за Европейското Първенство по карате в Лемасол , Кипър - за кадети, джуниъри и до 21 годишни.
Антонова /КБИ Петромакс/

Тримата бяха и в Чачак 2014 - Шампиони отново - Ивет и Габриела Горанови и Стани Цанов /от ляво на дясно/ + награждаването на Цанов