Жени- съдии донесоха късмет на Велбъжд
Жени- съдии донесоха късмет на Велбъжд / Влади Владимиров, Дарик Кюстендил

При отлично съдийство на женската съдийска бригада, ръководена от Християна Гутева "Велбъжд" победи "Места"- Хаджидимово с 2:1. Дамите бяха изпратени с аплодисменти от публиката на стадион "Осогово". Кюстендилци поведоха в резултата още в 9- та минута, с гол на Мирослав Петров, който бе изведен на голова позиция от Алекс Сулик. Велизар Мирчев покачи на 2:0 в 14- та минута, след асистенция на Мирослав Петров.

Гостите от "Места" се опитаха да стигнат до гол, но Илия Тафров напсува съдийската бригада и бе изгонен в 67- та минута на мача. Въпреки че бяха с човек по- малко на терена, футболистите от Хаджидимово стигнаха до попадение в 86- та минута.

Треньорът на "Велбъжд" Юлиян Кръстев пусна в игра и новото попълнения в отбора Димитър Калайджиев, играл последно в "Банско".

Дупнишкият "Марек" разгроми "Витоша"- Долна Диканя с 5:0 и запази лидерската си позиция в Югозападната "В" група. Точни за успеха през второто полувреме бяха Росен Йорданов- 2 гола, Екундайо Джейоба, Георги Николов, Димитър Георгиев.

"Германея"- Сапарева баня спечели 3 точки от гостуването си на "Чепинец" във Велинград с 2:3. "Миньор"- Бобов дол регистрира нова загуба, като гост на "Перун" в Кресна с 2:0.

Другите резултати: "Пирин"- "Сливнишки герой" 1:1; "Оборище"- "Витоша" Бистрица 0:1; "Струмска слава"- "Рилски спортист" 3:1; "Септември"- "Ботев" Ихтиман 1:0.

Лидерът "Марек" има 30 точки, "Витоша" Бистрица- 28 и "Струмска слава"- 27 точки. Кюстендилският "Велбъжд" дели 8-9 позиция с "Ботев"- Ихтиман, с по 18 точки, следва "Германея" с 15 точки. Бобовдолският "Миньор" остава последен в класирането само с 1 точка.