Започна седмицата за пожарна безопасност
Започна седмицата за пожарна безопасност / Дарик радио,архив

Започна традиционната седмица на пожарната безопасност в Кюстендилска област . Тя има за цел повишаване културата и информираността на населението в областта на ПБЗН, популяризиране професията на българските пожарникари и спасители. В районните служби на ПБЗН в Кюстендилска област отварят врати временни приемни за граждани. Служителите на РДПБЗН - Кюстендил, ще проведат демонстрации на професионалните и тактико-технически способности за реагиране при пожари, бедствия и извънредни ситуации, както и справянето с последиците от пожари, природни и предизвикани от човека бедствия.
В рамките на Седмицата на пожарната безопасност служителите от РДППБЗН ще проведат спортни състезания, ще се срещнат с деца и младежи и ще започнат кампания по сформиране на МПО „Млад огнеборец".
В навечерието на професионалния си празник - 14 септември, служителите от РДПБЗН - Кюстендил, със средства от традиционната дарителска кампания ще подпомогнат децата на загиналите при изпълнение на служебни задължения свои колеги.