Велбъжд с първи успех в контролите, следват мачове с Левски и Марек
Велбъжд с първи успех в контролите, следват мачове с Левски и Марек / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил, архив

Първа победа в контролните си срещи постигнаха футболистите на обновения „Велбъжд". Те надиграха с 2:1 „Струмска слава"- Радомир, на стадиона в село Копиловци. Точни за успеха бяха Атанас Пенков и 26- годишният нигериец Пол Отофе.
Мачът се игра в 3 полувремена от по 35 минути. Кюстендилци поведоха до 35- та минута с 2:0, като веднъж уцелиха гредата и пропуснаха още 2- 3 чисти положения за гол. До края на мача, в игра влязоха общо 28 футболисти.
„Момчетата играха много добре. Оформя се и титулярният състав, на който ще разчитаме през пролетния полусезон, след идването и на футболисти от „София 2010". Предстоят ни проверки през следващата седмица, в сряда гостуваме на отбора на „Левски" от U19, а на 13- ти посрещаме „Марек", каза за Дарик старши треньорът Юлиян Кръстев.