Велбъжд- Германея
Велбъжд- Германея / Влади Владимиров
Отборът на „Германея”- Сапарева баня си тръгна с 3 т. от стадион Осогово, след като успя да победи с 1:2 „Велбъжд”- Кюстендил, в мач от Трета Югозападна лига. Това бе 4- та победа от началото на първенството за футболистите, водени от Атанас Стоилов. Първо Пол Отофе отбеляза в 30- та мин. за 0:1. Кюстендилци обаче бързо се върнаха в мача чрез попадение на Вилизар Захариев в 37- та мин. Така първото полувреме завърши при 1:1. Гостите от „Германея” обаче излязоха по- мобилизирани на терена за втората част и в 65- та минута, влезлият като резерва Кристиян Петров вкара победния гол.

Влади Владимиров

Кметът на Община Сапарева баня Калин Гелев и заместникът му Славчо Коларски бяха на трибуните на стадион „Осогово”, за да подкрепят отбора на „Германея”. Гелев е наблюдавал и 5- те мача на отбора до момента. Това бе най- слабо посетеният мач на "Велбъжд" от началото на сезона, на трибуните имаше около 150 зрители.

„Радвам се, че успяхме да вземем мача, доста пот и усилия хвърлиха момчетата на терена. Може би, това бе най- слабият  ни мач до момента. Аз мисля, че надиграхме „Велбъжд” с повече желание през второто полувреме и с повече физическа мощ, знаете че отборът на „Велбъжд” се събраха преди старта на сезона, пожелавам им успех и по- скоро да излязат от ситуацията, в която са. Нашата идея е да добавяме точки  всеки кръг и да сме, колкото се може по- напред в класирането”, каза за Дарик старши треньорът на „Германея” Атанас Стоилов.
Според него, отборите в групата са с доста изравнени сили. Стоилов очаква  битката за върха , да е между Хебър, Миньор и Пирин Разлог. За Купата на АФЛ и срещата с „Марек” на 5- ти септември, треньорът ще даде път на момчета, които по- малко са играли в първенството досега, но ще търси победата срещу Марек.
В сряда / 5- ти септември /, на стадион „Осогово” ще се изправят един срещу друг и съставите на „Велбъжд” и ФК „Кюстендил”, в мач от турнира за Купата на АФЛ. Срещата е от 17, 30 ч.

5 ОБОРИЩЕ /Панагюрище/ 4 3 0 1 8 4 9
6 МИНЬОР /Перник/ 5 2 1 2 9 7 7