Отличия за гимнастичките на Велбъжд от турнира в Грац, Австрия
Отличия за гимнастичките на Велбъжд от турнира в Грац, Австрия / netinfo

Кюстендилският клуб "Велбъжд" представи достойно българската школа по художествена гимнастика на международния турнир в Грац, Австрия. Участваха гимнастички от 10 държави, сред тях и от Англия, водени от кюстендилката Ева Златкова- Балова. Главен треньор на школата в Грац пък е кюстендилката Антоанета Апостолова.
Мартина Тасева спечели 3 златни медала за "Велбъжд", при родените 2005 г., "А" категория. Кюстендилката спечели многобоя и първите места на съчетанията без уред и на топка.
Нилана Колевска е със сребърен медал в многобоя, при родените 2007 г.- "А" категория. Тя е първа на въже и втора на без уред.
Шести места в многобоя за Мишел Георгиева, при девойките старша възраст и Антония Николова, при жените. Георгиева спечели бронзов медал на бухалки. Домакините награждаваха на отделните уреди, само до 3- то място.
При състезанието в "Б" категория, гимнастичките бяха класирани само на многобой. Десислава Георгиева е първа пи родените 2004 г. Ивайла Керемидарска е 3- та при девойките старша възраст, а Андреа Валентинова е трета при жените.

"Момичетата бяха настанени при гимнастички от Грац. Разгледаха града, забавляваха се, създадоха нови приятелства. Много съм доволна от представянето им на турнира", каза за Дарик президентът на "Велбъжд" Валя Машова.
Следващото важно състезание за клуба е Държавното първенство, в категория "Елит". "Велбъжд" има две състезателки при девойките младша възраст. Това са Мишел Иванова и Йоана Стоева. Шампионатът е на 22- 23 април, в зала "Арена Армеец" в София.