Мисяк започна титуляр при победата на България над Словакия при 19- годишните
Мисяк започна титуляр при победата на България над Словакия при 19- годишните / БФС

Юношеският национален отбор на България до 19 години започна с победа участието си в квалификациите за Евро 2014. Отборът на Александър Димитров се наложи с 2:1 над Словакия в Севлиево. Кюстендилецът Владислав Мисяк, играч на Левски започна като титуляр, като бе заменен през второто полувреме.
Двубоят бе изгледан и от старши-треньора на „А" националния отбор Любослав Пенев и един от асистентите му - Давид Родригес, информира сайтът на БФС.
Реян Даскалов, полузащитник на Литекс откри резултата в 20- та минута. Втората част започна лошо за България. Александър Василев фаулира в наказателното поле Давид Иван, а Матуш Беро реализира отсъдената дузпа - 1:1, само 180 секудни след подновяването на играта. Кирил Десподов вкара с глава за 2:1 в 75- та минута.
Следващият мач на българите е срещу Гърция, отново в Севлиево. При нов успех България почти сигурно ще си осигури и преминаване в елитния квалификационен кръг, за който се класират първите два тима в крайното подреждане. Финалният двубой на „лъвовете" е на 17 ноември срещу Албания.