Милослав Методиев- шампион по борба на България
Милослав Методиев- шампион по борба на България / личен архив
Трима борци от кюстендилския клуб по борба станаха шампиони на България на Държавния лично- отборен шампионат по борба за мъже, в класическия стил. Спортист №1 на Кюстендил, Милослав Методиев надви конкуренцията в категория 130 кг. Златни медали и за Недялко Петров- 55 и Константин Стас- 67  кг.
Бронзови медали за Кюстендил от Августин Спасов- 60 кг; Георги Аначков- 67 кг; Айрън Рамадановски- 97 кг. Пети места за Боян Георгиев- 77 и Димитър Илиев- 82 кг. Симеон Станкович е 7- ми в кат. 97 кг, а Георги Захариев е 8- ми в кат. 55 кг.

В отборната надпревара кюстендилският клуб Васил и Георги Илиеви е на 3- то място със 154 точки. Тимът на домакините от Враца- Ботев 93 стана отборен шампион със 173 точки, следван от НСА със 160 т.

Дупничанинът Кирил Милов бе обявен за най-техничен борец на държавния личен-отборен шампионат в класическия стил. На финала в категория до 97 кг световният и европейски вицешампион победи с 9:0 Николай Байряков, пети от олимпиадата Рио 2016, с което взе реванш за загубата си на зимния шампионат.  Призът за най-резултатен борец получи Стоян Кубатов ("Ботев 93"), стана първи  в категория до 72 кг. Титла и за дупничанинът Даниел Александров- 77 кг.