Кирил Величков показа класа и на Узана
Кирил Величков показа класа и на Узана / Михаела Бориславова

Кюстендилският пилот Кирил Величков спечели планинския рали шампионат на писта "Узана", в Габровския балкан, в клас "Х2". В генералното класиране по време, Величков с "Хонда CRX" е на 6- то място, а в общото класиране на класовете "Е+Х" е на 3- та позиция.

Кирил Величков заедно с неговия съотборник Кирил Илиев от "Боила Автомоторспорт" са втори в отборното класиране.

И след този 5 кръг от планинския автомобилен шампионат кюстендилецът води в класирането на клас "Х2". Остават още 2 състезания- на 11- 12 септември на Шипка и на 17- 18 септември край Сливен.

В планинско Узана за два дни на четири пъти беше чупен рекорда на трасето. Корекциите бяха направени последователно от победителят в неофициалното класиране и подреждането на група "А и N" Петър Гьошев с "Мицубиши Лансър Ево 9" и от първенецът в обединената група "Х и Е" Борис Борисов със "Субару Импреза WRX".