И Велбъжд не успя да вземе точка от ЦСКА- 0:3, над 4 000 на Осогово
И Велбъжд не успя да вземе точка от ЦСКА- 0:3, над 4 000 на Осогово / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

ЦСКА победи „Велбъжд", пред над 4 000 зрители на стадион „Осогово" в Кюстендил. Резултатът, класически- 0:3. Червените записаха 21- та си поредна победа в Югозападната „В" група. Попаденията за "армейците" вкараха Николай Цветков в 37-ата минута и Костадин Хазуров на два пъти, в 47-ата и 49-ата минута.

Футболистите на „Велбъжд" имаха за цел да задържат нулевото равенство до полувремето, но индивидуална грешка в защита позволи на ЦСКА да повече чрез Цветков в 37- та минута.

Двубоят бе решен в първите 5 минути на втората част. Първо Самир Аяс стреля в 47- та минута, вратаря Кирил Кирилов отби, но в краката на Хазуров, който не сгреши за 0:2. Милен Кикарин бе в основата на третото попадение в мача, като асистира на Хазуров в 49- та минута.

Футболистите на „Велбъжд" стигнаха до първи точен и опасен удар в очертанията на вратата, пазена от Стоян Колев в 66- та минута, като Атанас Пенков стреля с глава, но Колев улови. Най- чистото положение за гол се откри пред домакините в 74- та минута, когато Михаел Кисьов получи топката от пробилия по крилото Николай Петков, оставен непокрит около точката на дузпата, той стреля с глава, но над вратата на ЦСКА. Отново Кисьов бе близо до гола в 77- та мин., но с цената на жълт картон бе спрян от Виктор Райчев.

Двата отбора изиграха един коректен мач, въпреки получените по 3 жълти картона. Те се поздравиха след края на мача, като уважиха и феновете си. Над 1000 души бе агитката на ЦСКА, в сектор гости и от фен клуб „Червени шампиони"- Кюстендил.

Публиката от Кюстендил изпрати футболистите на „Велбъжд" с аплодисменти.

„Отборът си има ясен план и ние го следваме. Днес вкарахме три гола, безответни, което е супер. ЦСКА се представи страхотно добре. Теренът не кореспондира с футболната игра и футболистите ни проявиха характер и се справиха. Работим по целите си, първото място с първенството и двата мача с Берое. „Велбъжд" се представи много добре и мога да ги поздравя за борбената игра, затрудниха ни в определени моменти. Чудесна атмосфера в Кюстендил. Публиката се държа по перфектен начин, колкото повече такива мачове в България, по- добре", заяви старши треньорът на ЦСКА Христо Янев. Провокиран от въпрос, той каза- Няма изнервени хора при нас.

„Получи се хубав мач, особено през първото полувреме, в което успяхме да спрем атаките на ЦСКА. Бяхме равностойни до гола, надявахме се да задържим резултата до полувремето, за да започнат ЦСКА да бързат и ние да се възползваме от това с контраатаки. За съжаление след грешка на наш защитник получихме гол. Второто полувреме ни вкараха бърз гол, след втора индивидуална грешка и мача свърши, но все пак момчетата се раздадоха докрай и успяхме донякъде да се противопоставим на един силен отбор. Изпуснахме 2- 3 чисти голови положение второто полувреме", коментира старши треньорът на „Велбъжд" Юлиян Кръстев.