Христо Пенов стартира шампионата с втора позиция и нов карт
Христо Пенов стартира шампионата с втора позиция и нов карт / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

Първите призьори от Републиканския шампионат по картинг станаха ясни на писта "Пауталия" в Кюстендил. Владимир Арабаджиев спечели и двете състезания в клас KZ2, като и в двата случая изпревари Симеон Симеонов.
В клас Ротакс Юниор се проведоха 2 кръга от шампионата, като кюстендилецът Христо Пенов финишира втори и на двата финала. Той кара с през тази година с нов карт. Първият кръг спечели Кристиян Христов (BVA Рейсинг Тийм), а вторият- Николай Петров (Русе Кар Моторспорт), който изпревари Пенов само с 0.183 сек.
Паоло Христов бе най- бърз в Клас Мини, а Никола Цолов е №1 в клас Мини Бг и в Академията за млади пилоти.
Състезателите на Картинг клуб "Кюстендил" Люсиан Сасов и Яне Тръпков финишираха 4- ти и 5- ти в клас Мини.