Две купи за място в топ 3 на джудистите на СКДС Велбъжд
Две купи за място в топ 3 на джудистите на СКДС Велбъжд / netinfo

Две купи спечелиха състезателите на спортен клуб по джудо и самбо "Велбъжд" от Държавно отборно първенство по джудо за момичета и девойки младша възраст. Шампионатът за момичета и момчета, девойки и юноши младша възраст се проведе в спортна зала "Васил Левски", в град Пазарджик.
Момичета на спортен клуб по джудо и самбо ,,Велбъжд", в състав: Василена Бумбарска, Михаела Симбаева, Ралица Велинова, Ивона Ивайлова и Виктория Ивайлова спечелиха отборната бронзова купа.
Момчета: Мартин Иванов, Красимир Маринов, Димитър Стоянов, Никола Миланов и Румен Петрунов заеха 9- то място.
Девойките младша възраст на "Велбъжд" са втори в България, като честта да вдигне купата имаше техният треньор Александра Георгиева. Състав: Ралица Барутчийска, Катерина Манчова, Моника Ангелова, Симона Иванова и Емануела Иванова.
Юноши младша възраст: Любослав Влахов, Петър Костадинов, Иво Андонов, Симеон Помпулуски, Борислав Николов заеха 13 място в отборната надпревара.
"Така завърши състезателният сезон по джудо за 2016 г. Доволни сме и продължаваме напред с пълни сили за нови върхове. Тренировъчния процес продължава всеки делничен ден от 18:00 часа", коментира треньорът Александра Георгиева.