/ СКГ Велбъжд
Ансамблите на кюстендилския клуб по художествена гимнастика Велбъжд взеха участие във 2-то издание на турнира за Купа Пирин, в Благоевград. Състезанието бе използвано като контрола преди

Държавното първенство за ансамбли, в категория Елит, на 27-28 октомври. В турнира в Благоевград участваха 300 гимнастички, от България и Норвегия.

Ансамбълът на Велбъжд-  девойки младша възраст се класира на 2-ро място. Те изпълняват съчетание с 5 чифта бухалки.

Купа Пирин
СКГ Велбъжд

Купа Пирин
СКГ Велбъжд

Девойките старша възраст са на 4-то място, с 5 въжета, а ансамбълът- жени също е на 4-та позиция, с изпълнение с 5 обръча. Треньори на ансамблите са Валя Машова, Весела Петрова и Габриела Бурназка.

Купа Пирин
СКГ Велбъжд

Купа Пирин
СКГ Велбъжд

Карина Бурназка спечели бронзов медал в индивидуалната надпревара за Купа Пирин, като се класира трета на съчетанията без уред. Тя е 5-та на въже, при родените 2009 г., Б категория.

Купа Пирин
СКГ Велбъжд

Габриела Стойнева е 5- та на топка и 8-ма на без уред, при родените 2007 г., Б категория. При девойки старша възраст, Б категория участва Виктория Петрова, като завърши 5-та в многобоя, 4-та на без уред и 5-та на топка.

Кюстендилският Велбъжд ще участва с 50 гимнастички на турнира за Купа Локомотив в София, в края на тази седмица.