30 пилота поискаха зимната купа на България в Хасково
30 пилота поискаха зимната купа на България в Хасково / netinfo
Хасковски пилоти финишираха първи в откритото състезание по картинг за зимната купа на България, което се проведе на местната писта днес.

Стоян Колев и Никола Николов от тукашния клуб Мегапорт рейсинг грабнаха призовете съответно в клас Ротакс Макс и клас Сеньор. В останалите стартове най- добро време показаха Лъчезар Иванов от Фаст рейсинг - София, който остави след себе си двама хасковлии при най- малките в категорията МИНИ.

Купата в клас ICA /J грабна Александър Стоев, състезател на Хидролифт, а съотборникът му Христо Василев се качи на най- високата стълбица в клас ICA. В надпреварата при най- високия клас ICC 125 кубика с 6 скорости победи Владимир Абаджиев от Виктория рейсинг.

Дебют на хасковския асфалт направи Полина Тахова от столичния клуб Камикадзе, която стартира в професионалния спорт при 125- кубиковите картинги без скорости. Общо 30 пилоти от цялата страна се включиха в състезанието. Сред зрителите бе забелязан и собственикът на ФК "Левски" Тодор Батков, който наблюдаваше дебюта в професионалния картинг спорт на сина си Тодор Батков - младши.