Състезание по спортно ориентиране за Купата на ПП Българка
Състезание по спортно ориентиране за Купата на ПП Българка / netinfo

Състезание по спортно ориентиране за Купата на Природен парк „Българка", посветено на Седмицата на гората 2013 г. се състоя в неделя в Габрово. Организатори на проявата бяха Дирекцията на парка и Клубът по спортно ориентиране „Узана" - Габрово.

Състезание по спортно ориентиране за Купата на ПП "Българка"
netinfo

Състезанието се проведе в района на габровската болница. В него участваха 21 клуба от цялата страна,  18 бяха категориите възрастови групи, а общият брой на състезателите достигна 277 души.

netinfo

Класирането бе индидивдуално и комплексно. За победителите имаше награди. Класиралите се до трето място мъже и жени, във всяка  възрастова група, Дирекцията на Парка награди с медали, бяха предвидени и купи за първите три отбора в комплексното класиране, рекламни фланелки и материали, като най-малките участници - всички до 10 годишна възраст, получиха по една футболна топка.