Победната серия на футболистите от Янтра 1919 в Малта продължава
Победната серия на футболистите от Янтра 1919 в Малта продължава / netinfo

Отборът на ФК „Янтра 1919” под 17 години продължи с победите от подготовката си в Малта.

И двата отбора се бореха здраво за всяко положение. Вече стана традиция за габровци да откриват резултата още в самото начало на мача. Момчил Петров (Мочо) отбеляза първия гол четири минути след първия съдийски сигнал.  Играта продължи равностойно, като габровци имаха няколко възможности при ъглови удари, но те не бяха реализирани и така първото полувреме завърши при резултат 0:1.

Втората част за габровци започна организирано и в 67-та минута Момчил Петров отново беше безпогрешен пред вратата и удвои преднината на своя тим.

Домакинският отбор, видимо толериран от местния съдия, имаше редица спорни положения, които винаги бяха отсъждани в поза на малтийците. Това логично доведе до техен гол в 70-та минута. Реферът направи всичко възможно сънародниците му да стигнат до равен. През седемте минути над редовното време, „Янтра 1919” успяха да спечелят срещата с 2:1.

Победната серия на футболистите от "Янтра 1919" в Малта продължава
netinfo

Юношите старша възраст направиха много силен мача срещу отбора на ФК „Балзан”. Момчетата водени от Веселин Антонов показаха голям хъс и още от самото начало действията им бяха концентрирани и организирани.

Резултата от добре построената игра не закъсня и в 14-та минута Никола Цветанов отбеляза гол след асистенция на капитана Георги Колев. Малтийския отбор оказа съпротива и върна жеста в 23-та минута. След почивката, Никола Цветанов отново успя да излъже защитата на домакините и реализира втория гол в 61-та минута на мача. Габровци задържаха преднината си и дори успяха да я увеличат, като Йонко Косев беше фаулиран в 61-та минута  в наказателното поле на малтийския тим и бе отсъдена дузпа. Тя беше изпълнена от Георги Йотев, който я реализира безпогрешно и така резултата стана 1-3.

Набрал инерция след дузпата, Йотев направи изключително красив гол с далечен и мощен удар в 78-та минута . В мача не взеха участие, поради здравословни причини Владислав Макавеев, Георги Владимиров и Николай Александров, но въпреки това габровските момчета се наложиха с крайното 1:4.

По същото време, в град Санта Лучия, децата на ФК „Янтра 1919” до 15 години имаха за съперници местния едноименен  тим, в който обаче играха младежи с две и три години по-големи от габровци. Малтийският състав респектираше съперниците си с внушителна физика, но габровските футболисти стояха стабилно и организирано на терена, показвайки страхотен дух за игра.

Именно това донесе и радостта на българите, които успяха да отбележат победния гол в самия край на мача, след като Христо Цонев прати топката в мрежата на домакините в 80-та минута (мачът се проведе във формат две полувремена по 40 минути).

Така след този мач, отборите на ФК „Янтра 1919” записаха три победи от три мача за деня, продължавайки прекрасното си представяне по време на подготовката си в Малта.