Мъжкият отбор на „КВК Габрово“ изигра един от най-силните си мачове за сезона и спечели първа точка във втория дал от шампионата. Събиращият се в пълен състав само за официалните срещи габровски тим измъчи максимално петия в класирането на Суперлигата „Пирин“ (Разлог) и остана само на две точки от победата.
Новината публикува www.sport-gabrovo.com.
Габровските волейболисти загубиха лесно първата част със 17:25, но след това започнаха да играят по-освободено и по-добре, и сякаш изненадаха гостите, които мислеха, че ще спечелят без особени проблеми мача в зала „Орловец“. Възлов се оказа краят на втория гейм. „Пирин“ водеше с 22:24, но домакините успяха да изравнят след директна точка от сервиз на Любомир Христов и блокада на включилият се добре от скамейката Мариян Дановски. Последва надлъгване точка за точка, което приключи с ас на Дановски за 30:20.
Успехът в гейма подейства супер мотивиращо на отбора. В следващите части момчетата на Любо Герасимов заиграха с много хъс и желание, и се бориха за всяка точка.
Асен Дапев за пореден път беше невероятен в защита. Младият разпределител Николай Манчев демонстрира самочувствие и реализира няколко много важни точки в ключови моменти. Опитните Краси Стефанов и Николай Леков отново бяха основните точконосители, допълвани добре от Костадин Бишуров. Любо Христов също имаше добри изяви, а Герасимов направи чудесен ход с включването на Мариян Дановски в центъра.
Отборът на „Пирин“, в чиито редици бяха четирима бивши играчи на „КВК Габрово“ – Венци Георгиев, Мартин Палийски, Костадин Гаджанов и Николай Кичуков, спечели третата част с 21:25, но „КВК Габрово“ отвърна с 25:23 в четвъртата, с което си осигури първа точка за пролетта и вкара мача в тайбрек. Той също беше доста драматичен. „Пирин“ имаше аванс от две точки при размяната на полетата, но „КВК Габрово“ изравни - 8:8. След това тимът от Разлог стигна до пет мачбола при 9:14. Четири от тях бяха отразени от домакините, но петият отиде в актива на „Пирин“ и срещата приключи – 13:15 и 2:3 в полза на гостите.
Капитанът Красимир Стефанов беше най-резултатен за домакините с 26 точки (3 блока, 52% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане). Николай Леков добави 23, в това число и впечатляващите 6 точкови блокади (1 ас и 39% ефективност в атака). За „Пирин“ Венцислав Георгиев реализира 24 точки (4 блока, 1 ас и 61% ефективност в атака), а Мартин Палийски отбеляза 18 (2 блока и 62% ефективност в атака).
Това беше шеста точка в актива на „КВК Габрово“. Тимът вече има аванс от две пред деветия – „Минъор“ (Перник) и три пред 10-я - „Левски Боол“ (София).