Ботев - Враца излъга Видима в Севлиево
Ботев - Враца излъга Видима в Севлиево / Dariknews.bg

"Ботев" Враца успя да победи "Видима" Раковски с минималното 1:0 в мач от 15-тия кръг на А група.

Двубоят в Севлиево не предложи особени футболни достойнства, но гостите успяха да излъжат своя съперник и да вземат трите точки с късен гол на Тихомир Найденов.

През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор, но така и не стигнаха до сериозни опасности пред противниковата врата. След половин час игра "Ботев" остана с човек по-малко на терена, след като Николай Николов извърши груб фаул и получи директен червен картон.

"Видима" обаче не се възползва от червения картон, а в 63-а минута численото равенство бе възстановено. Цветомир Панов получи втори жълт картон в рамките на 5 минути и трябваше да напусне терена.

В 81-а минута след пряк свободен удар, топката стигна до влезлия като резерва Найденов, който стреля опасно, топката се удари в тялото на Бранеков и излъга вратаря Колев, който само изгледа как тя влиза във вратата му.

До края на мача "Видима" опита да изравни, но на няколко пъти пропусна.

В класирането "Ботев" се изкачи на 11-о място с 14 точки като изпревари "Локомотив" София. "Видима" пък е на 14-а позиция с 10."